Ana Sayfa

İhale İlanları

Meclis Kararları

Faliyet Raporları

E-Belediye

 

 

 
BAŞKAN

 

KURUMSAL

 

PROJE ve HİZMETLER

 

KÜLTÜREL FAALİYETLER

 

AKÇADAĞ

 

İLETİŞİM

 

 
 
 


LEVENT VADİSİ TURİZM MERKEZİ OLMA YOLUNDA


         Yayın Tarih: 19.5.2017 / Okunma Sayısı: 1
LEVENT VADİSİ TURİZM MERKEZİ OLMA YOLUNDA


17 Mayıs 2017 çarşamba günü Levent Vadisi Seyir terasında Levent Vadisinin Turizme kazandırılması için yapılması gereken çalışmalar görüşüldü.

 

Toplantıya Malatya Valisi Mustafa TOPRAK, Malatya Büyükşehir Belediyesinden Genel Sekreter Ercan TURAN, Genel Sekreter Yardımcıları Zeki SARILAR ile Metin TORUN, Yol ve Altyapı Daire Başkanı Mehmet MERT, Yol Şefi Muharrem BAŞPINAR, Etüd Proje Müdürü Fatih DOĞAN, Peyzaj Mimarı Özgül TAŞ, Milli Parklar 15. Bölge Müdürü Şevket BOZDAĞ, İl Küitür ve Turizm Müdürü Levent İSKENDEROĞLU, Akçadağ Kaymakamı Serdar DEMİRHAN, Akçadağ Belediye Başkanı Ali KAZGAN, Akçadağ Belediyesi Fen İşleri Müdürü gamze ERİNÇ, AKTU Şirket Müdürü Melek SEZİK katıldılar. 

Toplantı sırasında Akçadağ Belediyesinin  finansman ve öncülüğünde düzenlenen "Doğa Sporları Festivali" ve festival kapsamında ki etkinliklere katılım durumu hakkında bilgi verildi. Festival kapsamında Akçadağ levent Vadisine gelen ve üç gün önce yaptıkları deneme sırasında 1210 metre ile slickline dünya rekeoru kıran İsviçreli ekibin gösterileri izlendi. Levent Vadisinin mevcut durumu hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. 

Devamında sahada yapılan incelemeler sonucu Levent Vadisinin turizme kazandırılması için yapılması planlanan bütüncül planlama ve projelere hız verilmesi kararı alındı. Ayrıca Festival ve diğer günlerde Vadiye gelecek olan ziyaretçilerin kısa vadede ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla Akçadağ Belediyesince yapılması gereken çalışmalarla ilgili olarak tespitler yapıldı.

AKÇADAĞ LEVENT VADİSİ HEM AKÇADAĞ, HEM DE MALATYA'NIN EN ÖNEMLİ TURİZM DEĞERLERİNDEN BİRİ OLMA YOLUNDA. 

Toplantıya katılan ve katkı sağlayan herkese teşekkürler.

 
     
 
   
   
 

Tasarım ve Kodlama: Akçadağ  Belediyesi  - 2016 ©

Desteklenen Tarayıcılar: Internet Explorer 7+, Firefox 3+, Google Chrome, Safari 4+